Eugenia Bujak mistrzynią Europy! Wygrała wyścig punktowy w kolarstwie torowym

2014-10-17 17:26

To znakomity rok dla całego polskiego kolarstwa! Po sukcesach Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego przyszedł czas na Eugenię Bujak. Polka została mistrzynią Europy w wyścigu punktowym w kolarstwie torowym!

Bujak pewnie prowadziła od początku do samego końca, chociaż naciskały na nią druga Kelly Druyts (Belgia) i trzecia Elena Cecchini (Włochy). 25-latka zdobyła 21 punktów na 24-kilometrowej trasie.

Znana kolarka postrzelona. Myśliwy tłumaczy, że celował w zająca

O medale otarli się także inni biało-czerwoni. Czwarte miejsce zajęła drużyna polskich sprinterów (Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel i Mateusz Lipa). Taką samą pozycję zajęły także nasze reprezentantki w wyścigu drużynowym na dochodzenie (Edyta Jasińska, Natalia Rutkowska, Małgorzata Wojtyra i Eugenia Bujak).

Bujak urodziła się w 1989 roku na Litwie. Reprezentuje barwy słoweńskiej grupy BTC City Lublana. Z powodzeniem rywalizuje również na szosie. W czerwcu zdobyła mistrzostwo Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym odbyły się na Gwadelupie, czyli w... Ameryce Środkowej. To jednak terytorium zamorskie Francji. Gwadelupskie korzenie ma m.in. Thierry Henry.