Tenis stołowy, Wschodzący Bisłystok Superliga

Autor: archiwum se.pl

Tenis stołowy: Pan Deng rządzi, Bogoria dzieli [Podsumowanie 15. kolejki]

2015-02-27 11:46

Dwa punkty Pan Denga w Jarosławiu i szybkie zwycięstwo Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Dekorglassem Działdowo to zdecydowanie najbardziej nieoczekiwane momenty 15. kolejki Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego.

Przedostatnia kolejka 2. rundy rozpoczęła się spotkaniem w Jarosławiu, gdzie gospodarze podjęli aktualnego lidera tabeli ASTS Olimpię-Unię Grudziądz. Biorąc pod uwagę zwycięstwo jarosławian 3:2 nad Olimpią-Unią w 1. rundzie, spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie.

Ponownie w składzie gości znalazł się Pan Deng, który kilka miesięcy temu przegrał 0:3 z Wang Zeng Yi i z Vitalijem Nekhviadovichem 1:3. Tym razem już w pojedynku otwarcia miał okazję do rewanżu. Mimo przegranego pierwszego seta, trzy kolejne należały właśnie do dziewiętnastolatka z Chin. Zdziwienia takim rezultatem nie ukrywał trener gospodarzy Kamil Dziukiewicz, który w jednym z wywiadów po meczu powiedział, że nie spodziewał się tak łatwej wygranej Pan Denga w konfrontacji przeciwko Wang Zeng Yi. Pan Deng nie wyjechał jednak z Jarosławia z jednym zwycięstwem.

Cały mecz ułożył się w taki sposób, że przy stanie 2:2 to właśnie młody Azjata walczył o triumf swojego zespołu. W czterech setach pokonał tym razem defensora Evqueninne Chtchetinnina. Trzeci punkt dla gości zdobył Bartosz Such pokonując bez straty seta Nekhviedovicha. Dzięki temu podopieczni Piotra Szafranka zrewanżowali się Kolpingowi Frac wygrywając na wyjeździe 3:2 i z dorobkiem 42. punktów umocnili swoją pozycję na fotelu lidera po 15. kolejkach Wschodzący Białystok Superligi.

Kolejne spotkanie nie przyniosło już tak niespodziewanego rezultatu. W Bytomiu Carbo-Koks pewnie zwyciężyła Morliny Ostródę 3:0. W składzie gości zabrakło lidera z Hong Kongu – Wong Chun Tina, który nie wystąpi już do końca sezonu w rozgrywkach polskiej ligi. Bytomianie wciąż mają szansę na awans do fazy pla-off. W ostatniej kolejce zagrają u siebie z Kolpingiem Frac i będą potrzebować wygranej za trzy oczka, aby zrównać się z jarosławianami w tabeli.

Ostatnie spotkanie w Grodzisku Mazowieckim miało być hitem 15. kolejki. Gospodarze przystąpili do meczu z Dekorglassem Działdowo w polskim składzie. Mimo nieobecności Oh Sang Euna, podopieczni Tomasza Redzimskiego pokazali, że pewnie zmierzają po medal w tym sezonie. Grodziszczanie stracili tylko dwa sety i na kolejkę przed zakończeniem drugiej rundy zajmują pewne drugie miejsce w tabeli. Punkty dla Dartomu Bogorii zdobyli: Daniel Górak, Robert Floras i Paweł Fertikowski.