tenis stołowy, Wschodzący Białystok

Autor: mat. prasowe

Tenis stołowy: Podsumowanie 13. kolejki WBS: grupa 7-12

2015-03-03 11:53

Wszystkie spotkania 13. kolejki grupy 7-12 zakończyły się zgodnie z oczekiwaniami. Liderzy wygrywali pewnie, a potencjalni spadkowicze już oswajają się z myślą o opuszczeniu Wschodzący Białystok Superligi.

13. kolejka rozpoczęła się rywalizacją w Toruniu, gdzie KST Energa-Manekin podjęła Poltarex Pogoń Lębork. Gospodarze, grając w najsilniejszym składzie, bez straty seta pokonali podopiecznych Wojciecha Potrykusa. Jedynym usprawiedliwieniem słabej dyspozycji ekipy Poltarexu może być fakt nieobecności Andrewa Baggaley’a - zdecydowanego lidera drużyny. Dzięki zwycięstwu 3:0, Energa-Manekin dopisała na swoje konto trzy punkty i wspólnie z Zooleszczem Gwiazdą Bydgoszcz walczy o miano najlepszego zespołu grupy 7-12 w bieżącym sezonie.

W kolejnym meczu AZS Politechnika Rzeszów nie dała szans Dojlidom Białystok. Zespół prowadzony przez grającego trenera Tomasza Lewandowskiego oddał tylko jednego seta przeciwnikom. Wygrana za trzy punkty zagwarantowała akademikom utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek. Już teraz Lewandowski zastanawia się nad wzmocnieniem swojej drużyny przed kolejnym sezonem. Z Politechniką i polską ligą żegna się Amalraj Anthony. Reprezentant Indii od następnego sezonu będzie występował w lidze hiszpańskiej.

W ostatnim spotkaniu 13. kolejki zabrakło liderów obu zespołów. W składzie gospodarzy Zooleszcza Gwiazdy nie wystąpił Włoch Mihai Bobocica, a na ławce Palmiarni Zielona Góra nie pojawił się Szwed Joergen Persson. Bohaterem spotkania okazał się drugi reprezentant Włoch, który odniósł aż dwa zwycięstwa. Po wyrównanych partiach pokonał zdecydowanie bardziej doświadczonych rywali z Zielonej Góry - Miroslava Horejsiego 3:2 i Lucjana Błaszczyka 3:1. Trzeci punkt dla gospodarzy dorzucił Łukasz Nadolski, pokonując 3:0 Adriana Spychałę. Honorowy punkt dla gości wywalczył Lucjan Błaszczyk, wygrywając 3:1 z Alanem Wosiem.