Miroslav Radović

Autor: CYFRASPORT Miroslav Radović

Górnik - Legia, wynik 0:3. Lider umacnia się na prowadzeniu, Astiz i Radović rozbili Górnika

2014-02-22 21:21

W szlagierowym meczu Ekstraklasy lider tabeli okazał się lepszy od trzeciego zespołu ligi. Legia po spotkaniu, które momentami było wyrównane, wygrała z Górnikiem Zabrze 3:0. Pierwszego gola zdobył Inaki Astiz, ale bohaterem gości został Miroslav Radović, który w końcówce meczu zanotowała dwa trafienia. Wcześniej doszło do dramatycznego zdarzenia, gdy głowami zderzyli się obrońca i bramkarz Górnika.

W pierwszej połowie gra była wyrównana, ale z minuty na minuty to Legia zyskiwała przewagę. Raz ładnym uderzeniem popisał się nowy nabytek Legii - Orlando Sa, ale piłka do jego strzale minęła słupek bramki Górnika. Ostatnie minuty to jeszcze większa przewaga Legii udokumentowana golem Inakiego Astiza. Z wolnego dośrodkowywał Tomasz Brzyski, w tłumie obrońca Górnika Boris Pandża zgrał piłkę wprost pod nogi stojącego w polu bramkowym Hiszpana, a obrońca strzelił mocno i umieścił ją w bramce. To była 42. minuta. - Musimy w drugiej połowie zagrać odważniej - zapowiadał w przerwie pomocnik gospodarzy, Łukasz Madej.

SREBRO I BRĄZ POLSKICH PANCZENISTÓW - CZYTAJ RELACJĘ LIVE Z CAŁEGO DNIA IGRZYSK OLIMPIJSKICH W SOCZI

Wyrównana gra trwała też w drugiej połowie. W pewnym momencie doszło do dramatycznego zdarzenia - Antoni Łukasiewicz i bramakrz Górnika Pavels Steinbors zderzyli się głowami. Obaj padli na murawę, a golkiper miał rozcięty łuk brwiowy. Łukasiewicz doszedł do siebie, a w 65. minucie Steinborsa musiał zastąpić Grzegorz Kasprzik. Legia dobiła gospodarzy w 78. i 83. minucie. Najpierw Radović odtrzymał idealne podanie z głębi pola od Rafaela Augusto i mimo asysty obrońcy minął Kasprzika i wpadkował piłkę do pustej bramki. Potem, po zamieszaniu w polu karnym piłkę niefortunnie wybijał Pandża, ta trafiła pod nogi Radovicia, który posłał ją w długi róg bramki Górnika i zdobył ósmego gola w sezonie.

Legia umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Po 23 meczach ma na koncie 49 punktów. Druga w tabeli Wisła, która jutro w debrach gra z Cracovią, ma 40 punktów, a trzeci Górnik - 38.