Jeleń nie uratował Auxerre

2010-05-06 1:47

AJ Auxerre bardzo utrudniło sobie drogę do Ligi Mistrzów. Zespół Ireneusza Jelenia (29 l.) i Dariusza Dudki (27 l.) przegrał w arcyważnym spotkaniu z Olympique Lyon 1:2 i spadł na trzecie miejsce w tabeli.

Polski napastnik strzelił wprawdzie bramkę (już w 15. minucie), ale potem do głosu doszły gwiazdy Olympique. Najpierw Lisandro Lopez z karnego, a potem Miralem Pjanić w końcówce pozbawili Auxerre szans na zwycięstwo. O triumfie AJ przesądzić mógł sam Jeleń, ale na początku spotkania trafił w słupek, a w doliczonym czasie gry nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji. Dariusz Dudka został zmieniony w ostatnich minutach.

Znacznie szczęśliwszy od Polaków z Auxerre był wczoraj inny nasz reprezentant Ludovic Obraniak z Lille. "Ludo" strzelił bramkę w meczu z Tuluzą, a jego zespół wygrał 2:0 i awansował na drugie miejsce w Ligue 1.