Bartosz Ślusarski

Autor: CYFRASPORT Bartosz Ślusarski

Korona Kielce - Lech Poznań, wynik 0:1. Bartosz Ślusarski daje punkty "Kolejorzowi"

2012-12-09 19:55

W zamykającym niedzielne zmagania meczu Ekstraklasy, Korona przegrała u siebie z Lechem 0:1. Bohaterem zepsołu trenera Mariusza Rumaka został Bartosz Ślusarski - zdobywca zwycięskiego gola.

Lech świetnie w tym sezonie radzi sobie na wyjazdach, co potwierdził w Kielcach. Na obcych boiskach zespół z Ponania wygrał siedem z ośmiu meczów. Na zwycięstwo gości długo się jednak nie zanosiło. Po bezbarwnej pierwszej połowie, w drugiej obraz gry nie uległ zmianie. Dopiero w 72. minucie Lech przeprowadził akcję, która dała mu wygraną. Po nieudolnym wybiciu piłki przed piłkarzy Korony, futbolówkę przejął Łukasz Trałka. Zagrał długie, 40-metrowe podanie w kierunku bramki, a piłka minęła wszystkich obrońców Korony zza których wyskoczył Bartosz Ślusarski. Napastnik Lecha upadając musnął piłkę i wpakował ją do siatki.

Dzięki trzem punktom Lech ma 29 "oczek", o punkt wyprzedza Górnika Zabrze i wraca na fotel lidera Ekstrakalsy. W poniedziałkowym meczu 15. kolejki Polonia Warszawa podejmie Pogoń Szczecin.