Lech Poznań - Cracovia

Autor: CYFRA SPORT

Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz 6:2! Hokejowy wynik w Poznaniu

2014-09-21 0:44

Lech Poznań wrócił na zwycięską ścieżkę i pokonał Zawiszę Bydgoszcz 6:2. W pierwszej połowie goście walczyli jak równy z równym, ale w drugiej części spotkania ich gra posypała się, gdy czerwoną kartkę ujrzał Andre Micael. Od tamtej pory Lech absolutnie dominował, strzelił kolejne bramki i do końca meczu nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.

Spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już po 18 minutach było 2:0 po bramkach Zaura Sadajewa i Gergo Lovrencsicsa. Zawisza jednak szybko się odbudował i jeszcze przed przerwą zdołał doprowadzić do wyrównania. W 32. minucie do siatki Krzysztofa Kotorowskiego trafił Andre Micael, a 10 minut później na listę strzelców wpisał się Wagner de Andrade Borges. "Kolejorz" jednak błyskawicznie odpowiedział, bo już 60 sekund później zagranie Lovrencsicsa na gola zamienił Kasper Hamalainen.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 0:3. Zabrzanie wiceliderem Ekstraklasy

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla gospodarzy. W 50. minucie w polu karnym został sfaulowany Sadajew. Sędzia ukarał Micaela czerwoną kartką, a "jedenastkę" na gola zamienił Darko Jevtić. Od tamtej pory gra Zawiszy wyraźnie siadła, a Lech szukał kolejnych szans. Jedną z nich znalazł w 67. minucie, kiedy to podanie Hamalainena na gola zamienił Szymon Pawłowski. W końcówce po raz kolejny trafił jeszcze Jevtić i do końca wynik nie uległ już zmianie. Maciej Skorża mógł się więc cieszyć z pierwszego zwycięstwa w roli trenera "Kolejorza".

Po tej wygranej Lech ma na koncie 13 pkt i wskoczył na 5. miejsce w lidze. Bydgoszczanie natomiast zamykają tabelę z fatalnym bilansem 9 meczów, 8 porażek i zaledwie jednego zwycięstwa.

Lech Poznań - Zawisza Bydgoszcz 6:2 (3:2)

Bramki: Sadajew 13, Lovrencsics 18, Hamalainen 43, Jevtić 51 i 82, Pawłowski 67 - Micael 32, Wagner 42

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski- Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Maciej Wilusz, Barry Douglas - Łukasz Trałka, Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen (67. Muhamed Keita), Darko Jevtić, Szymon Pawłowski (75. Szymon Drewniak), Zaur Sadajew (72. Dariusz Formella).

Zawisza Bydgoszcz: Grzegorz Sandomierski - Sebastian Ziajka, Samuel de Araujo Miranda, Andre Micael, Anestis Argyriou (46. Piotr Petasz) - Jakub Wójcicki, Kamil Drygas - Luis Carlos (76. Jakub Łukowski), Jorge Kadu, Wagner De Andrade Borges - Bernardo Vasconcelos (52. Paweł Strąk).

Żółte kartki: Douglas - Kadu, Strąk

Czerwona kartka: Micael, Petasz

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail