Liga Europy: Legia Warszawa wygrała na początek! Radović rekordzistą [WIDEO]

2014-09-19 1:10

Legia Warszawa wygrała w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy z KSC Lokeren 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Miroslav Radović. Serb tym trafieniem zapisał się w annałach mistrza Polski!

Pierwsza połowa przebiegała przed długi czas przebiegała pod dyktando Legii. Warszawianie nie potrafili jednak udokumentować przewagi golem. Najbliżej tego był Michał Żyro, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lokeren strzelił obok słupka. Po błędzie Łukasza Brozia bramkę mogli zdobyć przyjezdni. Bardzo dobrą interwencją popisał się Dusan Kuciak i do przerwy nie oglądaliśmy goli.

Legia Warszawa dostanie ponad milion złotych od UEFA

Po wznowieniu gry role się zamieniły. Belgowie długo rozgrywali piłkę na połowie mistrza Polski, który przez długi czas tylko biegał za futbolówką. Na szczęście w 58. minucie podopieczni Henninga Berga wyprowadzili składny kontratak. Tomasz Jodłowiec zagrał piłkę do Michała Kucharczyka, który wyłożył ją Miroslavowi Radoviciowi do pustej bramki. Dla Serba był to piętnasty gol w barwach Legii na arenie europejskiej, dzięki czemu został klubowym rekordzistą. Belgowie próbowali jeszcze odrobić straty, ale legioniści dobrze i twardo bronili. Była to recepta na pierwszy komplet punktów w fazie grupowej Ligi Europy.

W drugim meczu grupy L Trabzonspor pokonał na wyjeździe Metalist Charków 2:1. Kolejny mecz w Lidze Europy mistrzowie Polski zagrają 2 października. Na wyjeździe zmierzą się z Trabzonsporem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Legia Warszawa - KSC Lokeren 1:0 (0:0)
Bramka: Radović 58

Legia: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski - Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk - Ondrej Duda (90. Marek Saganowski), Miroslav Radović

Lokeren: Boubacar Barry - Giorgos Galitsios, Alexander Scholz, Mijat Maric, Denis Odoi - Koen Persoons, Hans Vanaken, Killian Overmeire - Nill De Pauw (81. Ayanda Patosi), Mbaye Leye (73. Junior Dutra), Jordan Remacle (65. Besart Abdurahimi)

Żółte kartki: Broź, Rzeźniczak, Żyro - Scholz, Vanaken