Sergio Ramos w powietrzu

Autor: AFP/EAST NEWS Sergio Ramos w powietrzu

Primera Division: Real Madryt rozbity przez Real Sociedad [WIDEO]

2014-09-01 1:17

Real Sociedad pokonał Real Madryt 4:2, choć po pierwszych 30 minutach niewiele na to wskazywało. Goście prowadzili już 2:0 i gdy wydawało się, że nic złego im się nie stanie, stracili w krótkim odstępie czasu dwa gole. W drugiej połowie niesieni dopingiem kibiców Baskowie trafili jeszcze dwukrotnie, i ostatecznie pokonali "Królewskich", co nie udało im się od maja 2004 roku.

W poprzednim sezonie w meczach pomiędzy Realem Sociedad a Realem Madryt padło aż 10 goli. Także tym razem nie zabrakło bramek, ale nie był to aż tak jednostronny mecz, jak w rozgrywkach 2013/2014. Mimo braku kontuzjowanego Cristiano Ronaldo więcej szans dawano "Królewskim". Byli zdecydowanymi faworytami także dlatego, że przed spotkaniem Sociedad nie potrafił z nimi wygrać od 23 maja 2004 roku.

Kelnerka nie urodziła dziecka Cristiano Ronaldo. Pozostała jedna opcja!

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały jednak horroru, jaki przeżyją goście. Po 10 minutach prowadzili bowiem 2:0 i mieli wszystko pod kontrolą - wystarczyło grać swoje i nie dopuścić do głosu rywala. Ale stało się inaczej. Real oddał inicjatywę i slono za to zapłacił. Dwa gole autorstwa Inigo Martineza i Davida Zurutuzy zdobyte kilka minut pod koniec pierwszej połowy spowodowały, że to gospodarze schodzili do szatni w lepszych nastrojach.

Druga część gry miała być dla "Królewskich" lepsza i przez kilka minut wydawało się, że faktycznie taka będzie. Grali agresywnie pressingiem, szybko odbierali piłkę. Taki stan rzeczy potrwał jednak niedługo, a w 60 minucie wszystko odwróciło się do góry nogami. Wtedy to na boisku pojawili się Canales i Vela. Trener gospodarzy dał jasny znak, że zamierza ten mecz wygrać. I wygrał. Bramki Zurutuzy i Veli pogrążyły Real, który nie był w stanie się podnieść.

Po dwóch kolejkach obie drużyny mają po 3 punkty. Przed nimi przerwa na mecze reprezentacyjne, a do ligowej walki wrócą za dwa tygodnie.

Real Sociedad - Real Madryt 4:2 (2:2)

Bramki: Martinez 35, Zurutuza 41, 65, Vela 76 - Ramos 5, Bale 11

Real Sociedad: Eñaut Zubikarai - Joseba Zaldua, Gorka Elustondo, Inigo Martínez, Alberto de la Bella - Xabi Prieto (83. Mikel Gonzalez), Esteban Granero, Markel Bergara, David Zurutuza - Chori Castro (60. Sergio Canales), Imanol Agirretxe (60. Carlos Vela)