Liga Mistrzów. Głowacki i spółka zdobyli Mediolan! WYNIKI

2011-09-15 0:49

Sensacja w Mediolanie! Inter nie sprostał tureckiemu Trabzonsporowi - z Arkadiuszem Głowackim w składzie - przegrywając 0:1. Nie zawiedli inni faworyci - Real Madryt i Bayern Monachium. Za to Manchester United nie zdołał pokonać w Portugalii Benfici Lizbona (1:1) - liderem grupy "Czerwonych Diabłów" zostali... Szwajcarzy z Bazylei!

Gdy pomocnik Interu Mediolan Hamit Altintop huknął w 76.minucie meczu z Trabzonsporem, piłka odbiła się od poprzeczki. Instynktem snajpera wykazał się wówczas... obrońca tureckiej ekipy, Ondrej Celustka! Taki wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka i sensacja stała się faktem, a Arkadiusz Głowacki - który rozegrał całe spotkanie - mógł świętować z kolegami pozycję samodzielnego lidera grupy B.

W drugim meczu tej grupy francuskie Lille zremisowało u siebie z CKSA Moskwa 2:2. Bohaterem rosyjskiego zespołu został napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej - Seydou Doumbia. Piłkarz zdobył dwie bramki - drugą już w 90.minucie. Ludovic Obraniak wybiegł na murawę w pierwszym składzie gospodarzy. Został zmieniony w drugiej połowie.

Przeczytaj koniecznie: Barcelona - Milan 2:2. - Strzelili nam gole przed i po meczu - mówi Messi - WIDEO

Na czele grupy C po pierwszej serii gier wylądowała... Bazylea! Szwajcarzy zwyciężyli na własnym stadionie Rumunów - Otelul Galati 2:1. Drużyna FC Basel wyprzedza Benficę Lizbona i Manchester United. W starciu tych ekip padł remis 1:1.

W grupie D przewodzi Real Madryt. "Królewscy" wywieźli trzy punkty z Zagrzebia, pokonując Dinamo 1:0. Gola zdobył Angel Di Maria. - To bardzo ważne, że dobrze zaczęliśmy rozgrywki. Punkty cieszą więc podwójnie - mówił po meczu as madryckiego klubu, Cristiano Ronaldo. Bramek nie było natomiast w Amsterdamie. Ajax zremisował z francuskim Olympique Lyon 0:0.

Nie rozczarował Bayern Monachium. Piłkarze w Niemiec dwa razy trafili do siatki w wyjazdowym hiszpańskim starciu z Villarealem. Niespodziankę w drugim spotkaniu grupy A sprawiło Napoli. Włosi od 69.minuty prowadzili, jednak pięć minut później fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego - z 25 metrów - popisał się Aleksandar Kolarov.