Koke, Arda Turan, Atletico Madryt

Autor: East News Koke, Arda Turan

Pewna wygrana Atletico, wpadka Juventusu

2014-10-23 1:13

Do sporej sensacji doszło w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Juventus przegrał z Olympiakosem Pireus! Atletico Madryt łatwo ograło za to Malmoe. W spotkaniu tym nie wystąpił niestety Paweł Cibicki, który cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Atletico Madryt przystępowało do starcia z Malmoe w roli zdecydowanego faworyta i lidera tabeli grupy A. Strzelanie rozpoczęło jednak dopiero w drugiej połowie. Trzy minuty po zmianie stron do siatki rywali trafił Koke. Niespełna kwadrans później kolejne gole dołożyli Mario Mandzukić i Antoine Griezmann. W końcówce na listę strzelców wpisali się też Diego Godin i Alessio Cerci.

Bayer przybliża się do awansu, Benfica wciąż bez wygranej

Tym samym mistrzowie Hiszpanii na półmetku grupowej rywalizacji mogą pochwalić się dorobkiem sześciu punktów. Wcześniej "Rojiblancos" przegrali z Olympiakosem Pireus i wygrali Juventusem Turyn. Są bliżej awansu do fazy pucharowej.

Atletico Madryt - Malmo 5:0 (0:0)
Bramki: Koke 48, Mandzukić 61, Griezmann 63, Godin 87, Cerci 90

Atletico: Miguel Angel Moya - Juanfran, Joao Miranda, Diego Godin, Guilherme Siqueira - Saul Niguez, Mario Suárez, Koke - Arda Turan (68. Raul Garcia), Mario Mandzukić (77. Alessio Cerci), Antoine Griezmann (72. Cristian Rodríguez)

Malmo: Robin Olsen - Erik Johansson, Markus Halsti, Filip Helander - Anton Tinnerholm, Magnus Eriksson (87. Simon Thern), Enock Adu, Emil Forsberg (66. Simon Kroon), Ricardinho (90. Pa Konate) - Isaac Thelin, Markus Rosenberg

Żółte kartki: Godin - Johansson, Rosenberg

Jeżeli chodzi o dwa wyżej wspomniane zespoły, to te pokusiły się w środę o sprawienie sporej niespodzianki. Z niej z pewnością bardziej ucieszyli się fani greckiej drużyny, która, podobnie jak Atletico Madryt, zgromadziła na koncie już sześć punktów.

Arsenal wygrał rzutem na taśmę! Koncert Borussii i asysta Piszczka

Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla Olympiakosu w 36. minucie Pajtim Kasami. Porażka 0:1 stawia Juventus w trudnej sytuacji przed decydującymi meczami fazy grupowej. Do miejsca premiowanego awansem mistrzowie Włoch tracą w tej chwili trzy "oczka".

Olympiakos Pireus - Juventus Turyn 1:0 (1:0)
Bramka: Pajtim Kasami 35

Olympiakos: Roberto Jiménez - Omar Elabdellaoui, Alberto Botia, Eric Abidal, Arthur Masuaku - Ioannis Maniatis, Delvin N'Dinga, Luka Milivojević, Alejandro Domínguez (85. David Fuster), Pajtim Kasami (90. Konstantínos Giannoúlis) - Konstantínos Mítroglou (69. Ibrahim Afellay)

Juventus: Gianluigi Buffon - Angelo Ogbonna (77. Roberto Pereyra), Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini - Stephan Lichtsteiner, Arturo Vidal, Paul Pogba (87. Sebastian Giovinco), Andrea Pirlo (57. Claudio Marchisio), Kwadwo Asamoah - Carlos Tevez, Alvaro Morata

Żółte kartki: Botia, Masuaku - Lichtsteiner, Pogba, Marchisio

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail