Polska - Francja. Wynik: 0:1. Szczęsny za mocny dla Francuzów, ale... Polacy przegrywają! Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

2011-06-09 22:33

Polska powalczyła z Francją! Wprawdzie biało-czerwoni przegrali z "trójkolorowymi" 0:1, ale żaden z rywali nie pokonał Wojciecha Szczęsnego (21 l.), który był mocnym punktem naszej kadry. Zwycięstwo Francuzom zapewniła pechowa interwencja Tomasza Jodłowca (25 l.), jednak gra ekipy Franciszka Smudy (63 l.) daje nadzieję, że podczas Euro 2012 polscy kibice nie będą musieli się wstydzić.

22:51

Polska przegrywa z Francją 0:1, ale dzisiejsza gra wstydu biało-czerwonym nie przynosi.

22:50

90+3 min. Koniec meczu.

22:47

90 min. Francuzi naciskają. Polska blisko utraty drugiej bramki...

22:46

89 min. Aktywni Francuzi - Polska zamknięta we własnym polu karnym.

22:44

87 min. Paweł Brożek zmienia Jakuba Błaszczykowskiego.

22:44

86 min. Martin uderza mocno i groźnie, choć minimalnie nad poprzeczką.

22:41

84 min. Strzał z dystansu Matuszczyka z trudem odbija Carrasso!

22:39

82 min. Po rzucie wolnym dla Francji znowu świetnie w bramce radzi sobie Szczęsny!

22:36

79 min. Polska zmiana: Adama Matuszczyk wchodzi w miejsce niezwykle aktywnego Adriana Mierzejewskiego.

22:35

78 min. Kolejne zmiany. We Francji Kevin Gameiro wszedł za Hoarau.

22:33

75 min. Ostrzał francuskiej bramki! Lewandowski nie zwracał uwagi na "teatrzyk" leżącego obróncy z Francji i potężnym uderzeniem był bliski zaskoczenia Carrasso!

22:32

74 min. Szczęsny agresywnym wyjściem zatrzymał Hoarau w sytuacji "sam na sam"!

22:30

73 min. Zmiany w reprezentacji Francji: Florent Malouda pojawia się na murawie w miejsce Valbueny.

22:29

72 min. Indywidualne popisy Mierzejewskiego. Wpada w "szesnastkę", ale Hoarau wybija zmierzającą w światło bramki piłkę.

22:28

71 min. Abidal faulem przerwał akcję wychodzącego na czystą pozycję Obraniaka. Brutalny faul od tyłu - i do tego "taktyczny" - tylko żółta kartka dla Francuza.

22:27

70 min. Rzut wolny dla Polski. Obraniac dogrywa lewą nogą, piłkę blokują francuscy obrońcy.

22:26

69 min. Evra zatrzymał pędzącego Mierzejewskiego... kopnięciem w głowę!

22:26

69 min. Rzut rożny dla Francji. Dośrodkowanie wędruje w ręce Szczęsnego.

22:22

65 min. Wojciech Szczęsny potwierdza swoją klasę. Polska w opałach, ale bramkarz na posterunku.

22:20

63 min. Brawa dla Polaków! Zaczynają grać nie tylko odważnie, ale i efektownie. Do piłki przed polem karnym dopadł Lewandowski i huknął z powietrza - minimalnie obok słupka!

22:17

60 min. Ładna akcja Polaków. Piłkę zmierzającą do uciekającego w "szesnastce" Lewandowskiego w ostatniej chwili przejął Abidal.

22:16

59 min. Rzut wolny dla Francji. "Na raty" piłkę łapie Szczęsny.

22:15

58 min. Bramkarz Francji broni strzał po ziemi Obraniaka. W rewanżu dobre uderzenie zatrzymuje Wojciech Szczęsny.

22:13

55 min. Błaszczykowski powstrzymany faulem przez M'Vilę. Rzut wolny dla Polski - ponad 30 metrów do "francuskiej" bramki. Ni to strzał, ni wrzutka - piłka pada łupem Carrasso.

22:10

53 min. Pokaz techniki Valbueny w polu karnym Polaków i strzał przewrotką, ale bardzo niecelny.

22:06

49 min. N'Zogbia naciskany przy linii bocznej nie opanował piłki i wreszcie chwila oddechu dla Polaków.

22:05

48 min. Napór Francuzów. Mamy trzeci kolejny rzut rożny.

22:04

46 min. Dwie zmiany w kadrze Francji: Abou Diaby wchodzi za Yohana Cabaye. Yann M'Vila zmienia Alou Diarrę.

22:01

II POŁOWA

22:01

Piłkarze wracają na boisko.

21:46

45+1 min. Arbiter kończy pierwszą część spotkania.

21:46

45+1 min. Po rozegraniu rzutu wolnego przez biało-czerwonych, piłka wraca przed "szesnastkę" pod nogi Mierzejewskiego - ten strzela mocno, ale obok bramki.

21:45

45 min. Ładna, szybka akcja Polaków prawym skrzydłem - w ostatniej fazie Evra wyprzedził Piszczka.

21:43

42 min. Obraniak ambitnie powalczył o piłkę z Evrą - trafił czysto w futbolówkę. Sędzia znowu sygnalizuje jednak faul. Żółta kartka dla Obraniaka. Tak samo ukarany... Evra - za ostrą wymianę zdań z reprezentantem Polski.

21:41

41 min. Błaszczykowski z prawej strony zagrywa do środka pola karnego - mocno bitą piłkę wybija Valbuena.

21:40

39 min. Dłuższy fragment Polaków na połowie rywali, ale na razie bez efektu.

21:35

35 min. Rzut wolny dla Francji. Polacy szybko wybijają piłkę i ruszają z kontrą. Podanie Lewandowskiego do Błaszczykowskiego jednak niedokładne.

21:34

33 min. Agresywne wyjście Szczęsnego, który w starciu z N'Zogbią uprzedza rywala i głową wybija piłkę poza linię boczną. Sędzie decyduje się jednak odgwizdać faul...

21:32

32 min. Sagna wrzuca piłkę z 30 metrów - wprost w ręce Szczęsnego.

21:29

29 min. Polska coraz groźniejsza! W gąszczu nóg nie udało się jednak oddać strzału.

21:28

27 min. Zmiana w reprezentacji Francji: Adil Rami wszedł za Younesa Kaboula.

21:27

26 min. Mocna, wysoka wrzutka Wawrzyniaka, ale francuski obrońca uprzedził w powietrznym pojedynku Jakuba Błaszczykowskiego.

21:26

25 min. Franciszek Smuda mocno gestykuluje przy ławce rezerwowych - chyba nie rozumie poczynań jego podopiecznych.

21:22

22 min. Po "rogu" Jodłowiec fauluje bramkarza przy próbie oddania strzału głową.

21:22

21 min. Z piłką popędził Obraniak, dograł do Mierzejewskiego, a ten kolejny raz dobrze dośrodkował, jednak wszystko asekurowali francuscy obrońcy - futbolówka wybita na rzut rożny.

21:18

18 min. Zamieszanie w "polskim" polu karnym! Na szczęście, Francuzi nie zdołali oddać strzału.

21:15

14 min. Polacy rzucają się do odrabiania strat. Było blisko, ale na razie nadal przegrywamy...

21:13

12 min. GOL! 0:1! N'Zogbia zagrał do środka pola karnego, a futbolówkę obok próbującego interweniować Szczęsnego efektownie do bramki skierował głową... Tomasz Jodłowiec!

21:12

12 min. Valbuena zagrał w kierunku bramki, ale świetnie piłkę głową wybił Błaszczykowski.

21:10

10 min. "Gorąco" pod francuską bramką! Tym razem zabrakło jednak kogoś, kto wykorzystałby groźne dośrodkowanie Mierzejewskiego.

21:09

9 min. Szczęsny dynamicznie wyprzedza pędzącego do piłki w "szesnastce" Polski Hoarau.

21:07

7 min. Dośrodkowanie zmierzające w stronę Mierzejewskiego wybija Sagna.

21:05

4 min. Rzut wolny dla Francji. Groźny strzał głową zdołał sparować Wojciech Szczęsny!

21:03

2 min. Pierwsza próba Polaków. Lewandowski zatrzymany przez Diarrę przed polem karnym.

21:00

1 min. Rozpoczęli Francuzi.

20:57

Teraz nasz hymn narodowy. Ponad trzydzieści tysięcy gardeł i bohaterowie na boisku wspólnie śpiewają.

20:57

Najpierw hymn Francji - na twarzach rywali maluje się skupienie. Kibice gorąco witają ich w Polsce.