Vancouver: Sensacyjny brąz panczenistek

2010-03-01 2:00

Polskie panczenistki na podium dla medalistek! Gdyby ktoś przepowiedział to przed IO, zostałby uznany za szaleńca. Z równym powodzeniem mógłby bowiem typować do medalu w narciarstwie alpejskim "Śnieżnego Geparda" z Ghany Kwame Nkrumaha Acheamponga.

Katarzyna Bachleda-Curuś (30 l.), Katarzyna Woźniak (21 l.) i Luiza Złotkowska (24 l.) sprawiły jednak olbrzymią sensację. Najpierw omal nie pokonały w półfinale Japonii, potem - w walce o brąz - wygrały aż prawie o 2 sekundy łyżwiarską potęgę, USA. Nie miałyśmy nic do stracenia.

Przeczytaj koniecznie: Brawo, mamy brązowy medal!

Atakowałyśmy z ostatniej pozycji, przejechałyśmy trzy perfekcyjne wyścigi - mówi najbardziej doświadczona Bachleda-Curuś. - Przed startem drużynowym zapomnieliśmy o występach indywidualnych. To było potrzebne - zapewnia najmłodsza Woźniak. Sukces tych dziewczyn jest tym cenniejszy, że nie mamy w tym sporcie żadnego toru na światowym poziomie, w hali. - Małyszowi wybudowano skocznię, może nam kiedyś tor wybudują - śmieje się Bachleda-Curuś.